Úvod

Aktuality

Naši psi

Naše feny

Štěňata

Odchovy

Fotogalerie

Odkazy

Kontakt

Im memoriam

guestbook / kniha navstev
TOPlist

 

LANDGRAF BERNEŃSKIE RANCZO

import Polsko

HD A/A, ED 0/0, OCD free
narozen 02.01.2010
chovný

JuniorChampion Serbia and Slovakia, Champion Bulgaria, Moldavia, Macedonia and Montenegro

rodokmen fotogalerie výstavy bonitace krytí

O mně

Landgraf (po domácku Lery) je náš nejmladší Benjaminek, avšak už největší z celé smečky Nebyl vůbec plánované štěňáko. Dlouho jsme sledovaly jeho sestry a bratry z předchozího vrhu, moc se nám ten vrh líbil. Dokonce sestra Harmonia a bratr Hamlet se stali světovými vítězi mladých pro rok 2009. Zatím všichni rentgenovaní sourozenci jsou bez dysplazie. Když jsme náhodou zjistily, že toto spojení rodičů bylo opakováno a zbyl jim tam jeden pejsek, tak jsme ihned kontaktovaly chovatele a domluvily si návštěvu u nich v Polsku. Do Leryho jsme se hned zamilovaly a odvezly si ho domů.

Nyní je to mladý puberťák, je velmi klidný a všechno miluje. Patří k vyšším psům - má 70cm, ale i přesto jeho RTG na dysplazii dopadly nejlépe jak mohly. Lery se postupně ukazuje na různých výstavách, většinou se umisťuje v pořadí. Na podzim v roce 2011 se zúčastnil bonitace a byl uznán chovným psem.

Jeho máma Cytra byla velmi krásná a úspěšná fena, během pár výstav u nás se stala Championem ČR a ještě dokázala na naší klubové výstavě v mezitřídě vyhrát, ale i získat klubového vítěze, BOB a BIS!! Dalším velkým úspěchem bylo vítězství na národní výstavě v Olomouci. Cytra se tam stala nejkrásnějším psem celé výstavy toho dne!! Cytra dává krásné a zdravé potomky, kteří se úspěšně prezentují v chovu a na výstavách a to nejen v Polsku.

Leryho tátu Barancourta z Holandska ani nemusím představovat. Baran se dožil 9 let. Zmocnil se ho rychlý zánět sleziny. Jinak věříme, že by tu jistě byl ještě pár let. Jeho výstavní úspěchy byly famózní (Multichampion, Interchampion, Evropský vítěz....). Barancourt dával krásné potomky po celé Evropě (možná i světě). V jeho rodokmenu je hlavně dlouhověkost (Průměrné AOD ( délka života jeho předků je vypočítána do 4. generace na 9,6 let! ), krásný exteriér...
 

Rodiče

cytra

baran

ICH.Cytra Berneńskie Ranczo
HD A/A, ED 0/0
Multi Ch., ICH.Barancourt v.d. Weyenberg
HD A/A, ED 0/0

zpět